DLA CIEBIE TO TYLKO 1%

DLA NAS TO BYĆ, ALBO NIE BYĆ.

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?

Oddasz fiskusowi czy przekażesz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)?
Bardzo Cię prosimy abyś nie zmarnował tegorocznej szansy i zechciał pomóc najbardziej potrzebującym!

Środki gromadzone przez Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS starczają na bieżące opłaty i doraźną pomoc zwierzakom. Gdy jest bardzo źle i nasza kasa świeci pustkami, a zagrożone jest życie jakiegoś czworonoga, nie możemy nic zrobić. Bezsilność nie jest uczuciem, które potrafimy biernie zaakceptować, dlatego wystąpiliśmy o nadanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu możemy wziąć udział w akcji zbierania środków z 1% podatku. Tak, jak wiele zwierzaków potrzebuje naszej pomocy, tak my potrzebujemy Twojej pozytywnej decyzji. Przekaż nam swój 1% podatku. Razem mamy wielką moc.

Razem mamy wielką moc. Wykorzystajmy ją!

WSKAZÓWKA

Aby przekazać swój 1% podatnicy muszą podać – w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym – dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, której konto chcieliby zasilić.

W rozliczeniu PIT identyfikacja organizacji pożytku publicznego odbywa się wyłącznie po numerze wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

więcej

Przekazanie 1% podatku w zeznaniu rocznym polega więc na podaniu numeru wpisu do KRS wybranej organizacji pożytku publicznego oraz wysokości kwoty na jej rzecz.

Wyliczenie 1 % nie jest trudne – należy kwotę podatku należnego pomnożyć przez 0,01 albo podzielić przez 100. Obliczoną kwotę zaokrągla się do pełnych dziesiątek groszy w dół.

KRS 0000297262

MALBORSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT REKS

Wszelkie wpływy z podarowanego nam przez Państwa 1% podatku przeznaczymy wyłącznie na wsparcie i ratowanie podopiecznych z Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks